HALLUFIX GEL - Aparat korygujący na haluksy Hallufix Aid Splint II DJO

Nowy produkt

Hallufix Bunion Aid Splint II DJO

Więcej szczegółów

119,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Hallufix® jest jedynym oryginalnym na rynku aparatem oferującym aktywną (podczas normalnej aktywności), jak i bierną (podczas snu) korektę, lekkiej do umiarkowanej postaci palucha koślawego. Hallufix to anatomiczna szyna, która wraz z unikalnym zawiasem umożliwia dokładne dopasowanie do kształtu stopy, a dodatkowo regulowane taśmy korygują patologiczne ustawienie palucha, podczas chodzenia. Produkt jest dostępny w kolorze białym.

Jak pokazują badania*, stosowanie Hallufixa® do leczenia nieoperacyjnego przynosi bardzo dobre efekty jeżeli chodzi o dynamiczną korekcję. Przy postaci lekkiej i umiarkowanej haluksa pozwala: 
– całkowicie skorygować ustawienie do normalnych wartości (przy postaci lekkiej haluksa), 
– skuteczne zahamować powiększania się zmiany i uzyskać znaczącą korektę (przy postaci umiarkowanej haluksa), dzięki temu osoba z haluksem może niejednokrotnie uniknąć operacji, 
– płynność chodu jest bardziej harmonijna i ekonomiczna, bardziej stabilna, łatwiejsza i „swobodniejsza”, odciąża chrząstkę, 
– poprawia się ogólna równowaga ciała,

Zestaw zawiera:

-Aparat na paluch koślawy - Hallufix


Hallufix® w leczeniu pooperacyjnym pozwala na: 
– bezpieczne i dynamiczne prowadzenie / korygowanie dużego palca (przez cała dobę) 
– stabilizację śródstopia i to korygowanie jest doskonałą pomocą medyczną w fazie pooperacyjnej czego dowodzą badania 
– skrócenie czasu rehabilitacji, a jednocześnie pozwala na wcześniejsze obciążanie stopy.


Dotychczas leczenie zachowawcze palucha koślawego nie było możliwe. We współpracy z Instytutem Fraunhofer opracowano dynamiczną szynę do aktywnego korygowania palucha koślawego w stanach od łagodnego do umiarkowanego. 
Posiada sześć głównych elementów: 
– bandaż śródstopia
– anatomiczną szynę dla kości śródstopia 
– miękką częściową podkładkę dla zmniejszenia ciśnienia 
– swobodną ruchliwość podstawy stawu dużego palca 
– szynę na palec z korekcyjnym bandażem.


Indywidualnie regulowane paski umożliwiają skorygowanie nieprawidłowego ustawienia. Szyna jest przeznaczona do noszenia w ciągu dnia i podczas nocy. Może być także noszona w normalnych butach.


*Skuteczność nowej szyny (Hallufix®) została przetestowana na 59 pacjentach przez okres 6 tygodni. Grupa pacjentów składała się z 54 kobiet i 5 mężczyzn o średniej wieku 48. 2 mężczyzn i 21 kobiet mieli stan palucha koślawego łagodny do umiarkowanego po obu stronach. Wraz z określeniem kąta palucha koślawego na początku i na końcu badania, przeprowadzono analizę sposobu chodzenia z tensometrem przy chodzeniu na boso z zastosowaniem szyny korekcyjnej oraz bez niej. U 10 pacjentów wykonano prześwietlenie rentgenowskie przedstopia w projekcji grzbietowo-podeszwowej w obciążeniu na początku badania i po ośmiu tygodniach z założoną szyną. Wyniki pokazują, że wcześniej występujący kąt śródstopno-paliczkowy o średniej wartości 38 stopni można zmniejszyć do wartości 18,5 stopnia nosząc szynę. Kąt kości śródstopia został zmniejszony ze średnich 18 stopni do normalnych wartości około 10,5 stopni, kąt ustawienia dystalnej powierzchni stawowej pierwszej kości śródstopia (DMAA) poprawił się z 32 stopni do 12,5 stopni.Wyniki pokazują, że wcześniej występujący kąt śródstopno-paliczkowy o średniej wartości 38 stopni można zmniejszyć do wartości 18,5 stopnia nosząc szynę. Kąt kości śródstopia został zmniejszony ze średnich 18 stopni do normalnych wartości około 10,5 stopni, kąt ustawienia dystalnej powierzchni stawowej pierwszej kości śródstopia (DMAA) poprawił się z 32 stopni do 12,5 stopni.


Aparat Hallufix® był testowany w programie "Klinika Urody" na antenie TVN Style. Zapraszamy do obejrzenia filmu

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

HALLUFIX GEL - Aparat korygujący na haluksy Hallufix Aid Splint II DJO

HALLUFIX GEL - Aparat korygujący na haluksy Hallufix Aid Splint II DJO

Hallufix Bunion Aid Splint II DJO

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: